20. ročník

4. 2. 2017

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
Předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček
Ministryně školství mládeže a tělovýchovy ČR Kateřina Valachová

Moderátor: Šárka Volemanová (Kubelková)

Profesionální host: Heidi Janků

Počet návštěvníků: 1 200

Předání putovních pohárů: Ing. Pavel Dvořák, vedoucí Úřadu vlády

Držitelé:
Melodie - Dům dětí a mládeže Světlá nad Sázavou
Rukodělná činnost – Pionýrská skupina Brodek u Prostějova
Folklórní tance – Folklórní soubor Okřešánek z Třebíče
Dětská Porta – Základní škola Mohelnice
Tance – Středisko volného času TYMY Holešov

19. ročník

30. 1. 2016

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
Předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček
Ministryně školství mládeže a tělovýchovy ČR Kateřina Valachová

Moderátor a profesionální host: Jana Rychterová

Počet návštěvníků: 1 200

Předání pohárů: Miluše Tvrzská, náměstkyně vedoucího Úřadu vlády ČR

Držitelé Putovních pohárů předsedy vlády ČR:
Melodie - Středisko volného času Domeček Hořovice
Rukodělná činnost - Pionýrská skupina Koloušci Božejov
Folklórní tance - Folklórní soubor Kamýček
Dětská Porta - Středisko volného času Radovánek Plzeň
Tance - Taneční škola Atlas Přerov



18. ročník

31. 1. 2015

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
Předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Moderátor: Šárka Kubelková

Profesionální hosté:, Olga Lounová, ABBA Revival

Počet návštěvníků: 1 200

Předání pohárů:
Miluše Tvrzská, náměstkyně vedoucího Úřadu vlády ČR

Držitelé Putovních pohárů předsedy vlády ČR:
Melodie - Olomoucko-zlínská krajská organizace Pionýra
Rukodělná činnost - Pionýrská skupina Brodek u Prostějova
Folklórní tance - Vysočánek Hlinsko
Dětská Porta - Dům dětí a mládeže Český Krumlov
Tance - Středisko volného času TYMY Holešov

17. ročník

1. 2. 2014

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
Předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček
Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Alena Gajdůšková

Moderátor: Dalibor Gondík

Profesionální hosté: skupina Hamleti

Počet návštěvníků: 1 200

Předání pohárů:
PhDr. Marcel Chládek, MBA, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Držitelé Putovních pohárů předsedy vlády ČR:
Melodie - Dům dětí a mládeže Děčín
Rukodělná činnost - Středisko volného času TYMY Holešov
Folklórní tance - Folklórní soubor Okřešánek Třebíč
Dětská Porta - Dům dětí a mládeže Praha 7
Tance - Pionýrská skupina Rokycany - Jih



16. ročník

2. 2. 2013

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
předseda vlády ČR RNDr. Petr Nečas,
PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR,
Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně ministra ŠMT

Moderátor: Jan Kovářík

Profesionální hosté: Tereza Černochová

Počet návštěvníků: 1 200

Předání pohárů:
PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Středisko volného času – Domeček Hořovice
Folklór – Folklorní soubor Bystrouška Bílovice nad Svitavou
Tanec - Středisko volného času TyMy Holešov
Hudba – Pionýrská skupina Kamarádi cest Okříšky
Rukodělné činnosti - Pionýrská skupina Brodek u Prostějova

15. ročník

4. 2. 2012

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
předseda vlády ČR RNDr. Petr Nečas,
PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR,
Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně ministra ŠMT

Moderátoři: Šárka Kubelková, Jan Kovářík

Profesionální hosté: Monika Absolonová

Počet návštěvníků: 1 500

Předání pohárů:
Kateřina Hrazdilová, náměstkyně vedoucího Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Český Krumlov
Folklór – Taneční soubor Kalamajka Havlíčkův Brod
Hudba – Pionýrská skupina Mirko Očadlíka Holešov
Rukodělné činnosti - Pionýrská skupina Jevišovice



14. ročník

14. 2. 2011

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR,
Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně ministra ŠMT

Moderátor: Šárka Kubelková

Motivace: Evropský rok dobrovolnictví

Profesionální hosté: Maxim Turbulenc

Počet návštěvníků: 1 200

Předání pohárů: Ing. Lubomír Poul, vedoucí Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – SVČ Demaro, středisko VČ
Tance – Taneční studio M – Style Třebíč
Folklór – Folklórní soubor Dřeváček (z Jihlavy)
Hudba – DDM Jihlava

13. ročník

30. 1. 2010

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
premiér ČR Ing. Jan Fischer,
PaedDr. Alena Gajdůšková,
PhDr. Miroslava Kopicová,
Prof. Václav Riedlbauch

Moderátor: Šárka Kubelková

Motivace: 20. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra

Zajímavá vystoupení: taneční skupiny VIVAjump Dubí a TK Scratch Děčín, Filip Stejskal

Profesionální hosté: Zbyněk Drda, Heidi Janků

Počet návštěvníků: 1 100

Předání pohárů: Ing. Jana Vohralíková z Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Centrum volného času v Mostě
Tance – Taneční skupina Vivajump Dubí
Výtvarná a ruk. činnost – PS Jevišovice
Clona – Televizní studio COUNTRY při PS Netopýr
Folklór – Soubor Okřešánek



12. ročník

31. 1. 2009

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Moderátor: Jan Kovařík

Motivace: Poselstvo krále Jiřího - Ochotnické divadélko Tyjátr

Počet návštěvníků: 900

Předání pohárů: Mgr. Martin Schmarcz z Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Sdružení pro volný čas Demaro Plzeň
Tance – Taneční soubor Rouchováček
Výtvarná a ruk. činnost – PS Obránců míru Kopřivnice
Clona – Občanské sdružení Centrum dětí Děčín

11. ročník

1. 2. 2008

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Moderátoři: Jakub Hejdánek, Jiří Čada

Zajímavá vystoupení: taneční skupiny VIVAjump Dubí
a TK Scratch Děčín, Filip Stejskal

Profesionální hosté: Vágner Family, Bára Zemanová

Počet návštěvníků: 1 200

Předání pohárů: Mgr. Martin Schmarcz z Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Soukromá hudební škola Perná
Tance – Taneční soubor VIVAjump Dubí
Výtvarná a ruk. činnost – PS Brodek u Prostějova
Hudba – 1. SZUŠ MIS music o. p. s.
Folklór – soubor Kamýček z Kamýka nad Vltavou



10. ročník

3. 2. 2007

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita: JUDr. Petra Buzková

Moderátor: Jakub Hejdánek

Zajímavá vystoupení: taneční studio Impress Třebíč, sólový zpěv Eva Pomahačová, houslové duo Nikola a Petra

Profesionální hosté: Leona Černá, Posádková hudba Praha

Počet návštěvníků: 2 000

Předání pohárů: Mgr. Martin Schmarcz

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – PS Polička
Tance – Taneční soubor Okřešánek Okříšky
Divadlo – Dětský domov K. H. Borovského Most
Hudba – PS Čestice oddíl Podlesáci
Clona – Televize Alfa Junior Děčín

9. ročník

4. 2. 2006

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

Moderátor: Šárka Kubelková

Profesionální hosté: Ondřej Brzobohatý, Martina Vávrová

Počet návštěvníků: 2 000

Předání pohárů: Ing. Jiří Paroubek, předseda vlády ČR

Zajímavá vystoupení: taneční skupina Elév z Českého Dubu, folklórní soubor Okřešánek Okříšky, sólový zpěv Kláry Kozlovské

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Sdružení pro volný čas Demaro Plzeň
Tance – Taneční klub Kmit Orlová
Výtvarná a ruk. činnost – PS Brodek u Prostějova
Hudba – 1. soukromá umělecká škola Kopřivnice
Clona – SOU a SOŠ Ruská Děčín



8. ročník

5. 2. 2005

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

Moderátor: Radek Myslík

Zajímavá vystoupení: taneční skupina Marverci z Ústí nad Labem, pěvecké vystoupení MŠ z České Lípy, TK Impro při PS Mikulka z Plzně

Profesionální hosté: Petr Poláček, ÚSP Kopretina

Počet návštěvníků: 1 800

Předání pohárů: Ing. Aleš Šulc, vedoucí Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – SVČ DEMARO Plzeň
Tance – IMPRO, PS Mikulka Plzeň
Divadlo – PS Jevišovice
Hudba – ZUŠ Žebrák
Clona – Televize Alfa Junior Děčín

7. ročník

31. 1. 2004

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita: JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

Moderátor: Michal Kozelka

Profesionální hosté: Natálie Kocábová, skupina Maxim Turbulenc

Počet návštěvníků: 1 700

Předání pohárů: PhDr. Vladimír Špidla, předseda vlády

Zajímavá vystoupení:
pěvecký soubor Kantiléna Luže, taneční studio Pohyb Praha, flétnový sbor Syrinx Praha

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Otrokovice
Tance – Dětský domov K. H. Borovského Most
Divadlo – PS Obránců Míru Kopřivnice
Hudba – ZŠ Luže
Clona – DDM Teplická Děčín



6. ročník

1. 2. 2003

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita: JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

Moderátor: Josef Chmel

Zajímavá vystoupení:
taneční skupina Enigmatic z Brna, sólový zpěv Marek Čáp, hudební skupina Majsedum Praha

Profesionální hosté: Karel Černoch, skupina Rangers, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, ÚSP Kopretina

Počet návštěvníků: 1 700

Předání pohárů: Dr. Jana Gavlasová, vedoucí Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Hustopeče
Tanec – DDM Juventus Karviná
Divadlo – PS Střelka Čestlice
Hudba – ZŠ Luže
Výtvarná a ruk. činnost – PS Jevišovice

5. ročník

2. 2. 2002

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita: JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR

Moderátor: Lucie Výborná

Profesionální hosté: Jakub Smolík, Petr Spálený a Nové Apollo, skupina Šlapeto Revival Band alias Patrola a Robert Papoušek

Počet návštěvníků: 1 200

Předání pohárů: Ing. Taťána Holečková, vedoucí Kanceláře předsedy vlády ČR

Zajímavá vystoupení:
Lukáš Novák – hra na akordeon, taneční klub Intro z Karviné, taneční skupina Margaretka z Ústí nad Labem

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – IZV Hořovice
Tance – Elév Český Dub
Divadlo – Oddíl Přeslice Olomouc
Hudba – 7. ZŠ Most
Výtvarná a ruk. činnost – PS Obránců Míru Kopřivnice



4. ročník

1. 2. 2001

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
PhDr. Libuše Benešová, předsedkyně Senátu Parlamentu ČR

Moderátor: Miroslav Táborský se synem Dominikem

Zajímavá vystoupení: taneční klub Kmit Orlová, folklórní soubor Vonička, Hudební škola Proseč u Skutče

Profesionální hosté: Ivan Hlas, Karel Zich

Počet návštěvníků: 1 000

Předání pohárů: Ing. Karel Březina, vedoucí Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Dům dětí a mládeže Jihlava
Tanec – taneční soubor Marverci z Ústí nad Labem
Divadlo – Pionýrská skupina Střelka Čestlice
Hudba – Základní škola Zenklova z Prahy 8
Výtvarná a ruk. činnost - PS Obránců míru z Kopřivnice

3. ročník

30. 1. 2000

Žofín

Záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
PhDr. Libuše Benešová, předsedkyně Senátu Parlamentu ČR

Moderátoři: Jiří Langmajer, Kateřina Hrachovcová

Profesionální hosté: Věra Martinová, Felix Slováček & Marína Grochovská, Lubomír Brabec, Jaroslav Svěcený

Počet návštěvníků: 800

Předání pohárů: Ing. Karel Březina, vedoucí Úřadu vlády ČR

Zajímavá vystoupení: Marverci z Ústí nad Labem, DDM Olomouc

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Hořovice
Tanec – IMPRO PS Mikulka Plzeň
Divadlo + Jiné hudební formy – Hana Kadlecová, DDM Děčín



2. ročník

31. 1. 1999

Žofín

Záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
Terezie Dobrovolná, Miss ČR 1997

Moderátor: Jiří Langmajer

Zajímavá vystoupení: Popovjánek z Uherského Hradiště, ECHO Praha (taneční vystoupení)

Profesionální hosté: Štěpán Rak, Lenka Filipová, Radka Fišarová

Počet návštěvníků: 700

Předání pohárů: Ing. Karel Březina, vedoucí Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – oblast Jihlava
Tanec – PS Osmička Most
Divadlo + Jiné hudební formy – Oddíl Tuláci Ústí n. Labem

1. ročník

1. 2. 1998

Kongresové centrum Praha, Společenský sál

Záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
Terezie Dobrovolná, Miss ČR 1997

moderátor: Blanka Hrdinová

Profesionální hosté: Štěpán Rak, Duo Červánek, Nebezpečné známosti

Počet návštěvníků: 500

Předání pohárů: Ing. Štěpánka Nezmarová, zást. odd. protokolu Úřadu vlády ČR

Držitelé pohárů:
Dětská Porta – PS Božejov
Tanec – Elev Český Dub
Divadlo + Jiné hudební formy – pěvecký sbor Žďár u Skutče